T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / SULTANGAZİ - İsmetpaşa İlkokulu

İsmetpaşa İlkokulu

Telefon
(0212) 668 6901
Belgegeçer
0212 668 6900
WEB
https://ismetpasailkokulum.meb.k12.tr
Adres
İsmetpaşa Mah. 142. Sok. No 55 Sultangazi İstanbul
Vizyon
Topluma yararlı, yaratıcı ve pozitif düşünen, ve yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden nitelikli bireyler yetiştirmektir. İçinden çıktığı toplum için yaşayan ve üreten yiğitler yetiştirmek Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde Türkiye’de adından söz ettiren, mezun ettiği her bireyin başarılarıyla Türkiye’nin gurur duyduğu ideal kurum olmaktır. Eğitim bölgemizde devlet okulları içinde lider okul olmak. Veli-öğrenci-öğretmen işbirliği ile geleceğe yön veren, başarıya aç, ulusal ve uluslararası alanda yetiştirdiği öğrencilerle model bir okul olmaktır.Paydaşlarının parçası olmaktan gurur duyduğu ve bölgesince tercih edilen önder bir kurum olmak.
Misyon
Ulusal ve evrensel değerlerin farkında olup, değişime ve gelişime açık; Atatürk ilkelerine bağlı; laik ve demokratik toplum düzenini benimseyen; kendine güvenli; çevresine saygılı; yaratıcı ve farklı düşünebilen, özgür, hoşgörülü, katılımcı, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek, Bilginin yanında uygar davranışın önemini bilen bir gelecek nesil yaratmak, sevgi ve saygının; güven ve huzur sağlandığı, mutlu ve gurur duyacağımız başarılı bir okul olmak hedefimizdir.
Başarılar
Öğretmen :63
Öğrenci :2096
Derslik :48
Konferans Salonu :1
Çok Amaçlı Salon :1
BT Sınıfı :1
Resim Sınıfı :1
Kütüphane :1
Kütüphane Kitap Sayısı :932
Öğretim Şekli :Okulumuzda TAM öğretim yapılmaktadır. A Blokta 1 ve 2. sınıf öğrencileri; B Blokta 3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz ders görmektedir.
Saatler
A Blokta Birinci ve İkinci sınıflar, B Blokta Üçüncü ve Dördüncü sınıflar öğrenim görmekte olup dersler sabah 09.00 da başlayıp 14.20 de sona ermektedir.
Isınma
Okulda doğalgazlı kalorifer sistemi mevcuttur.
Bağlantı
ADSL
Yabancı Dil
İngilizce
Ulaşım
Otobüs ve Tramvaya yürüme mesafesi olarak 5 dakika civarında sürmektedir.
Servis Bilgisi
-
Yerleşim Yeri
İsmetpaşa mahallesi. 142 Sokak. No:55 SULTANGAZİ/İSTANBUL
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
Okulumuzun İl Merkezine olan uzaklığı 18 km´dir. İlçe merkezine olan uzaklık ise 2 km´dir.
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
Yazdır